Obserwatorzy

czwartek, 28 listopada 2013

Zdjęcia do dokumentów

  - jaki makijaż?

Każdego z nas czasem sytuacja zmusi do zrobienia zdjęcia do różnego rodzaju dokumentów. Chciałam podzielić się z Wami moimi radami na temat jak wykonać makijaż subtelny a zarazem powiększający oko i jaka powinna być jego intensywność i kolorystyka.
Stawiałabym na make up stonowany, podkreślający naszą naturalną urodę. Twarz powinna być zmatowiona, wymodelowana bronzerem żeby wyglądała na szczuplejszą. Jeżeli chodzi o róż to uważajmy z jego ilością na policzkach żeby nie wyglądać jak rosyjska matrioszka :P Pod łuk brwiowy najlepiej nanieść cielistą kredkę aby optycznie go podnieść i nadać spojrzeniu świeżości. Natomiast cienie do powiek wybierajmy matowe ewentualnie satynowe. Nie wskazane są te z różnego rodzaju brokatami czy świetliste perły. 

Moja propozycja delikatnego połączenia matowego, jasnego różu z beżem i brązem.
Całą powiekę pokryłam cielistym matowym cieniem. W załamaniu powieki roztarłam ciemniejszy brąz dokładając więcej dla stopniowego przyciemnienia w zewnętrznym kąciku i wyciągłam całość ku górze a pozostałą część ruchomej powieki pomalowałam różowym cieniem.A tutaj już mocniej podkreślone oczko. Nałożyłam cielisty matowy cień na całą powiekę i ciemnym brązem zacierałam załamanie powieki wyciągając całość ku górze oczywiście dodając więcej w zewnętrznym kąciku. Następnie obrysowałam czarną kredką całe oko i roztarłam ją miękkim pędzelkiem z odrobiną brązowego cienia którego używałam wcześniej.
Polećcie kobietki jakiś dobry kosmetyk do utrwalenia brwi żeby włoski trzymały się na swoim miejscu bo jak widać na zdjęciach moje nie chcą leżeć tylko się wyginają :P